Вітаю читачів!

Щось мене трохи дістала величезна дерев’яна підставка для ножів, котра займає купу корисного місця на столі. Спершу я сховав ножі в шухляду, але брудними руками відкривати шухляду щоб дістати ніж – трохи не те. Наступний крок, розмістити ножі на стіні використавши магнітний тримач.

Готовий магнітний тримач я купувати не хотів з ряду причин, тому вирішив зроби сам :)

В якості матеріалу я обрав обліпиху, приблизно 360х100х30мм. Ножі будуть тримати неодимові магніти, D20, 3мм, 5ть кг. на розрив.

Обліпиха в мене лежала ще з 2014го і під накриттям вона висохла до 18%. Для виробів з приміщення, трохи забагато, тому я вирішив підсушити дошки в мікрохвильовці.

Все досить просто, загортаємо дерево в кульок, запускаємо режим розморозки на 15ть хвилин, дістаємо пакунок, вивертаємо внутрішню сторону кулька назовні, загортаємо і знову в мікрохвильову. Повторяти до висихання. Я бавився так протягом дня, якщо не забував то виходило 2-4 повних цикли підряд, але зазвичай перерви між циклами складали до 30 хв. не стояти ж цілий день навпроти мікрохвильовки :)

Я зробив наскрізні отвори у фанері, запхав туди магніти і науковим методом послідовних наближень визначив що магніти тримають ножі через дерев’яну пластину товщиною 3мм.

Дошка була відфугована, тріщини та сучки замазані, форма вирізана, отвори на магніти просведлені. Це все пошліфовано до 800го зерна і покрите маслом Osmo.

Ось так виглядає готовий виріб. Мені дуже подобається те що вийшло, просто та функціонально :)

Відео, як це все було.

Enjoy ;)