Вітаю читачів!

Переглядав відео від SuperCrastan – “Умный очиститель ржавчины. Не трогает металл.”. Декілька разів переглядав, і знаєте що? Вирішив спробувати, ну не може Даня так відверто брехати на камеру! І дійсно, спосіб дієвий, іржа відмивається зубною щіткою! Це схоже на магію, занурюєш іржавий виріб на 12-36 годин, час до часу дістаєш, щоб змахнути іржу і занурюєш знову. А потім не встигаєш помітити як залізяка знову “блищить”!

Хочете вірте, хочете ні, діло ваше. А я далі буду використовувати цей метод для боротьби від іржі :-p

Покупка Трілон Б обійшлась в 10$ з доставкою. Якщо вам треба в мішках по 25кг, то можна дешевше взяти :)

Зразу напишу рецепт який почерпнув з відео Супер Краштана.

  • Трілон Б (хілати, динатрієва сіль) – 160гр.
  • Мило рідке (пахло хвоїнкою) – 10гр.
  • Вода – залити водою до 1кг.

Замішував це все зразу на вазі, послідовно додаючи інгредієнти.

В теплій-гарячій воді, солі краще розчиняються. Я ставив банку готової суміші на водяну баню і підігрівав помішуючи, поки результат мене влаштував.

Ще є один нюанс – оксидна плівка яка утворюється на металі після реакції з Трілон Б – Не захищає метал від подальшої корозії! Після видалення іржі, потрібно додатково обробити, фарба, кока-кола (обережно, містить ортофосфорну кислоту), масло, солідол.

Також різні метали очищаються по різному, наприклад блискуча до того пила садової пили – почорніла.

Тепер видно, що ключ на 13ть і на ньому написано Chrom Vanadium. Каюсь, страшної фото з іржавим ключем не збереглось.

Патрон до дрилі – це реально круто! Скажу так – він не крутився, зовсім. А потім пролежав дві доби в “Милі від іржі” і мало того, що почав легенько крутитись, так ще й стало видно відбитий на заводі номер та максимальний діаметр.

Патрон залив WD-шкою щоб вигнати воду, потім макнув в масло, загорнув в ганчірку, віддав власнику. Власник був в шоці.

Древній болторіз та кусок водопровідної труби. Болторіз років 10-30 пролежав на сіні в сусіда, труба декілька років в гаражі.

І ще в трілонів є ресурс, тобто якщо ви думаєте, що можна однією літрою почистити весь ящик іржавого інструменту, що залишився від попередніх власників квартири, то спішу вас розчарувати, в мене розчин працював максимум 4 дні. Далі ставав темнобурим і ігнорував усіляку іржу, яку я в нього закидав.

Труба, між іншим., за два тижні знову почала покриватись іржею, тому купав по другому колу. І ще кусок давнього шестигранника, мені з нього підручник для токарного станка зварили :)

І ось оригінал, в якому я почерпнув мудрість і тепер ніяка іржа мені не страшна!

Enjoy!